Čiužinio paskirtis ir jų rūšys,HostNexus

2018 vasario 17 d. 05:21

 Reklama
Reklama portale

Pradžia » Straipsnių sąrašas » Čiužinio paskirtis ir jų rūšys

 Čiužinio paskirtis ir jų rūšys

Čiužinio paskirtis ir jų rūšys

UAB MOnteCristo
2010.07.22

1.Kas yra čiužinys, kam jis skirtas ir kokia jo užduotis?

Čiužinys yra sistema medžiagų, kurių visuma turi užtikrinti gerą poilsį ir pakankamai taisyklingą kūno padėtį stuburo atžvilgiu miego metu. Tai yra pagrindinė čiužinio užduotis: kuo geriau jis priima ir paskirsto žmogaus svorį ir kūno linijas, atpalaiduoja raumenis bei nedidina apkrovų sunkesnėse arba daugiau atsikišusiose kūno dalyse, tuo geresnės kokybės jis yra.

2. Iš ko dažniausiai gaminami čiužiniai?

  • Spyruokliniai čiužiniai. Yra du tipai spyruoklinių čiužinių – „Bonnell“(kūginės, tarpusavyje sujungtos) tipo spyruoklės ir „Pocket“(kišeninės, įvilktos į maišelius, kurie suklijuoti tarpusavyje) tipo spyruoklių blokas, bei dar kelios rūšys nelabai populiarių skirtingų pynimų ir formų spyruoklių.

Kartais „Pocket“ tipo spyruokliniai čiužiniai gaminami zonuoti, kad išgauti ortopedines savybes, bet kokybiškai padarytų tame tarpe Lietuvoje pasitaiko retai, o jų kaina viena aukščiausių pasaulyje.

  • Poliuretaniniai neortopediniai (dažniausiai pigesnės rūšies poliuretano, nezonuoti čiužiniai);
  • Poliuretaniniai ortopediniai, „prisitaikėliai“(labiausiai paplitę zonuoti čiužiniai iš aukštesnio lygio medžiagų);
  • Lateksiniai ortopediniai ir neortopediniai (labai retai sutinkami nezonuoti čiužiniai);
  • Mišrūnai, daug įvairių medžiagų ir sistemų apjungta viename čiužinyje (gana populiarūs gamintojų tarpe čiužiniai, dėl savybės lengvai atpiginti čiužinio savikainas maišant pigiausias su brangesnėmis medžiagomis, retai būna sėkmingi čiužinio variantai);
  • Egzotinių medžiagų bei vadinamieji „natūralių medžiagų“ čiužiniai (čiužiniai, labai retai pasitaiko tikrai kokybiškų ir švarių medžiagų, kurios minimaliai alergizuotų. Labai dažnai šio tipo čiužinius reikia keisti, labai retai daromi zonuoti, retai pasižymi komfortu ir beveik neįmanoma išgauti didesnio elastiškumo).
  • Naujų technologijų čiužiniai – jų tarpe galime paminėti du gaminius kaip 3D technologijų čiužiniai ir Metzeler vokiečių gamintojo Tubes čiužinių serija. Šie čiužiniai pasižymi aukštu komforto lygiu, ilgaamžiškumu, gera oro cirkuliacija ir antibakterinėmis savybėmis.

3. Kaip veikia ortopedinis-anatominis čiužinys?

Šis čiužinys yra suskirstytas į zonas, kurios skiriasi minkštumu. Kur yra žmogaus pečiai ir dubuo, tos zonos paminkštintos, o visos kitos kietesnės. Tokiame čiužinyje žmogaus kūnas (nesvarbu ar ant šono ar nugaros) palaikomas teisingoje padėtyje stuburo atžvilgiu. Taigi, sumažinamas spaudimas atramose iki minimumo, jį tolygiau paskirstant,  kad kuo mažiau užspaustų kraujotaką, bei atpalaiduotų, kiek tai įmanoma raumenis (kad kuo ilgiau netirptų kojos ir rankos miegant vienoje pozicijoje). Ši visuma veiksnių pagerina miego kokybę. Jei teisingai pasirinktas čiužinys, tai ant jo per trumpesnį laikotarpį kūnas geriau pailsi ir atstato savo funkcijas.

4. Kas tai yra  čiužinys „prisitaikėlis“?

Tai čiužinys, kurio sudėtyje yra Tempuro arba viskoelastinio putų poliuretano tipo medžiagos viršutiniame sluoksnyje ir jos storis ne mažesnis kaip 5cm., bet nėra anatominių zonų. Todėl šis čiužinys veikiamas jūsų kūno svorio visiškai prisitaiko prie jo, taip užtikrindamas gerą raumenų atsipalaidavimą. Deja, "taisyklinga stuburo padėtis" šiems čiužiniams nebūdinga, nes čia kūno padėtį diktuoja žmogaus svorio centrai ir linijos. Gana sudėtinga vartytis tokio tipo čiužiniuose, nes jie lėtai atsistato. 

5. Kuo skiriasi skirtingas zonų kiekis čiužiniuose?

Ortopediniai-anatominiai čiužiniai turi 3, 5,7 ar daugiau anatominių zonų.

  • 3 zonų ortopediniai-anatominiai čiužiniai nėra tikrąją ta žodžio prasme tikrieji ortopediniai-anatominiai, tik iš dalies ties dubeniu paminkštinta zona yra, kartais ir sukietinta, bet to nepakanka gerai adaptuoti raumenis ir užtikrinti taisyklingą stuburo padėti;
  • 5 zonų ortopediniai-anatominiai čiužiniai skirti žmonėms, kurių ūgis 170-185cm, dvi minkštesnės zonos ir trys kietesnės. Bet dažnai tokiuose čiužiniuose mažesnio ūgio žmogaus dubuo nepataiko į minkštąsias zonas, ko pasekoje kenkia savo poilsiui ir miego kokybei;
  • 7 zonų ortopediniai-anatominiai čiužiniai gali būti naudojami žmonių kurių ūgis 150-220cm. Optimalus ortopedinis-anatominis čiužinys, tinka visiem ir labai retai kada žmogus nepataiko į zonas. 

6. Kaip įtakoja čiužinio pasirinkimą žmogaus svoris?

Jei žmonių svoris iki 60kg, tada reikia labai minkšto ortopedinio-anatominio čiužinio tam, kad pečių ir dubens zonose kūnas giliau įsileistų į čiužinį.

Svoris tarp 60 ir 90kg, galima rinktis minkštus ortopedinius-anatominius čiužinius; kurie dažniau miega ant nugaros, gali rinktis vidutiniško kietumo čiužinius, bet nerekomenduojame.

Svoris tarp 90 ir 110kg, siūloma vidutiniško kietumo ortopedinius-anatominius čiužinius.
Virš 110kg jau reikia kietesnio ortopedinio-anatominio čiužinio, bet ne labai kieto, nes kitaip tai jaus bus ne ortopedinis-anatominis čiužinys, o eilinis kietokas spyruoklinis ar paprastas kieto porolono gabalas turintis daug panašumų su lenta.

 Reklama
Naujienos

Naujos įvestos įmonės:

SENOJI LENTPJŪVĖ UAB
FORTUSA UAB

TECHNOLOGIJA UAB

EGO GRUPĖ UAB


Informaciją atnaujino:

CLEAN SOLUTIONS UAB
ELEKTROBALT UAB

SILVER DREAM UAB

DSP Plius UAB

IREMAS UAB

STATYBŲ PRIZMĖ UAB
Kontaktai
"Infobirza.lt"
UAB "Vizgintos statyba"
Savanorių pr. 192
LT-44151 Kaunas
info@infobirza.lt
tel. 8-37 330686

Reklama

Reklama portale

© 2004 UAB "Vizgintos Statyba". Visos teisės saugomos. Sukūrė: Noratus
Čiužinio paskirtis ir jų rūšys