Pamatų hidroizoliacija kitaip,HostNexus

2018 sausio 17 d. 07:07

 Reklama
Reklama portale

Pradžia » Straipsnių sąrašas » Pamatų hidroizoliacija kitaip

 Pamatų hidroizoliacija kitaip

Pamatų hidroizoliacija kitaip

Vizgintos Statyba
2016.02.15

 Dauguma pamatinių konstrukcijų yra betoninės ir vienas pirmų klausimų statant namą būna kaip užtikrinti kad vanduo nepatektų į patalpas rūsyje. Pamatinių konstrukcijų patikima hidroizoliacija svarbi dar ir dėl to, kad su vandeniu į betoną patenka agresyvūs chemikalai kurie sukelia armatūros koroziją, betonas yra ir rezultate tai gali atsiliepti konstrukcijos stabilumui.
Paprasčiausias ir labiausiai suprantamas būdas tai ant pamatų paviršiaus suformuoti nelaidų skysčiams hidroizoliacinės medžiagos sluoksnį. Tai yra senai naudojamas metodas ir tinkamai įrengus ir naudojant kokybiškas medžiagas, bus pasiekiamas norimas rezultatas. Deja paviršinės hidroizoliacijos turi trūkumus iš kurių galima būtų paminėti sekančius:

 • Visos dangos laikui bėgant sensta, savybės silpnėja ir po kurio tai laiko reikalinga bus perdengti naują dangą.
 • Visos dangos reikalauja ypač kruopštaus padengimo ir apsaugos nuo mechaninių pažeidimų eksploatacijos metu. Defektų remontas visad komplikuotas, nes dažnai sunku nustatyti jų vietą o jei tai pamatai, ne visada yra įmanoma atkasti pamatą iš išorės kad suremontuoti. Remontuojant iš vidaus reikia remontuoti gana didelį plotą, nes vanduo laisvai gali migruoti konstrukcijoje po hidroizoliacine danga.

Statant kaip alternatyva gali būti naudojamas aukštos markės betonas pagal vadinamą „Weiße Wanne“ technologiją. Ši technologija numato, kad betonas padaromas nelaidus ir nenaudojamos jokios kitos hidroizoliacinės medžiagos. Pats betonas tarnauja kaip hidroizoliacija todėl nebereikia jokių kitų hidroizoliacinių medžiagų. Puikus pasirinkimas yra norimom betono savybėm pasiekti naudoti hidroizoliuojantį betono priedą Xypex Admix C-1000 NF. Lyginant įprastinių technologijų ir kristalizacinio priedo Xypex Admix C-1000 savybes galima išskirti šiuos priedo naudojimo privalumus:

 • Veikia nedelsiant. Priedas įmaišomas betono gamykloje arba statybos aikštelėje ir nuo pat pradžios kristalizacija vyksta visame betono tūryje.
 • Ilgaamžis poveikis. Kristalinės struktūros formavimasis tęsiasi tol kol tarnauja betonas ir laikui bėgant poveikis tik stiprėja. Paviršinės dangos visada turi savo tarnavimo laiką po kurio hidroizoliacija pasidaro nebepatikima.
 • Taupomas laikas. Kadangi hidroizoliuojamas betonas jo gamybos metu nebereikia gaišti laiko vėliau atliekant hidroizoliavimo darbus. Naudojant paviršines technologijas daugumoje atvejų reikalinga kad betonas būtų įgavęs pakankamą stiprumą ir sausas, todėl po betonavimo darbų reikalinga išlaukti pakankamai ilgą laiko tarpą.
 • Taupomi pinigai. Esant betoninėm konstrukcijų storiui iki 30 – 40 cm yra pigiau nei naudojant tepamas dangas.
 • Galima naudot žiemą. Priedo naudojimas dažnai būna tikslingas esant žemoms temperatūroms kai naudoti standartines technologijas yra sudėtinga. Xypex Admix C-1000 suderinamas su dauguma kitų betono priedų todėl gali būti naudojamas betono sudėtyse naudojamose prie žemų temperatūrų.
 • Mažina temperatūrinių trūkimų atsiradimo galimybę. Betonuojant masyvias konstrukcijas didelė problema būna dėl atsirandančių dėl betono įkaitimo cemento hidratacijos metu, temperatūrinių trūkimų. Xypex Admix savo sudėtyje turi priedų reguliuojančių cemento hidratacijos procesą ir sumažinančių temperatūrą betono masės viduje. Rezultate įtrūkimų atsiranda mažiau, o visus atsiradusius užpildo susiformavusios kristalinės struktūros, todėl betonas gaunasi vienalytis ir nelaidus skysčiams
 • Pagerina mechanines betono savybes. Dėl betono viduje susiformavusios kristalinės struktūros sutankina betoną ir rezultate gaunama geresnės betono mechaninės savybės. Betono atsparumas gniuždymui padidėja vidutiniškai apie 20%.
 • Apsaugo armatūrą. Kadangi į betoną nebepatenka skysčiai, su jais nepatenka ir medžiagos sukeliančios armatūros koroziją.
 • Betonas pasidaro atsparus chemikalams ir šilimo/šalimo ciklų poveikiui. Kadangi į betoną nepatenka vanduo, jo neardo žiemos metu vykstantys šilimo/šalimo ciklai. Tai gali būti aktualu pamatų konstrukcijoms kurios būna virš žemės paviršiaus. Į betoną su skysčiais nepatenka agresybūs chemikalai taigi betonas tampa atsparus cheminiam poveikiui.

Daugiau informacijos apie technologiją ir atliktus projektus galite rasti išsamesniame STRAIPSNYJE.

 Reklama
Naujienos

Naujos įvestos įmonės:

SENOJI LENTPJŪVĖ UAB
FORTUSA UAB

TECHNOLOGIJA UAB

EGO GRUPĖ UAB


Informaciją atnaujino:

CLEAN SOLUTIONS UAB
ELEKTROBALT UAB

SILVER DREAM UAB

DSP Plius UAB

IREMAS UAB

STATYBŲ PRIZMĖ UAB
Kontaktai
"Infobirza.lt"
UAB "Vizgintos statyba"
Savanorių pr. 192
LT-44151 Kaunas
info@infobirza.lt
tel. 8-37 330686

Reklama

Reklama portale

© 2004 UAB "Vizgintos Statyba". Visos teisės saugomos. Sukūrė: Noratus
Pamatų hidroizoliacija kitaip